Dobrodošli na naš forum! Da biste mogli da pratite sve sadržaje potrebno je da se registrujete. Ugodan boravak!
Dobrodošli na naš forum! Da biste mogli da pratite sve sadržaje potrebno je da se registrujete. Ugodan boravak!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Kad zavolis zivot, prihvatis ga onakvim kakav on uistinu jeste, prigrlis ga kao najrodjenijeg, pozelis nekada da mu se, onako blisko obratis i kazes:"Moj zivote, dobro vece. "

 

 Vetrovima gonjena...

Ići dole 
3 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Najda M.

Najda M.


Tigar
Datum upisa : 13.09.2011
Godina : 61
Lokacija : izmedju dva sveta...

Vetrovima gonjena... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Vetrovima gonjena...   Vetrovima gonjena... - Page 2 EmptyPon Okt 03, 2011 3:05 am

First topic message reminder :

Vetrovima gonjena... - Page 2 Tragoviubeskraju





TRAGOVI U BESKRAJU...

Život je sazdan od koraka, nekada slabijih, nekada čvrstih i jakih...
Skitaljke sam obula odavno, onog trena kada sam shvatila da potraga za samom sobom još nije gotova.
Lutajući tako...pronašla sam Andjela, koji me je odveo na stazu kojom se korača ka Beskraju...
Rekao mi je: - Moraš sama....
I krenula sam sama, stazom trnja i Zvezda...Stvaram poeziju, ostavljam tragove i živim....
Andjeo je tu, kao moja sena...Prati me...ali ne gazi mojim koracima.Pušta me da se za sebe borim sama.
Rekao je : - Moraš sama...
Idem Andjele sama...Putem izmedju Jave i Sna....Svetla i Tame...I samo ti i ja znamo...da je to jedini put kojim mogu ići....

( mom Andjelu)



Emina Mančić - Em@


Poslednji put izmenio Najda M. dana Pet Mar 02, 2012 12:32 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Najda M.

Najda M.


Tigar
Datum upisa : 13.09.2011
Godina : 61
Lokacija : izmedju dva sveta...

Vetrovima gonjena... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vetrovima gonjena...   Vetrovima gonjena... - Page 2 EmptyPon Feb 17, 2014 11:37 pm



UDAHNI...

Možeš malena baciti pod noge sve godine koje su ti urezivale bore kao tragove na licu, kao putokaze za one koji bi u dušu da ti proniknu, prateći putanju od usana do pogleda, jer oči tvoje privlače sjajem i toplinom kao čudesna čarolija one koji misle da umiru neshvaćeni i zaboravljeni. Osmeh , potkrepljen nadom da nije sve zamrlo, srca goni da kucaju barem još tren, a tren može biti minut, dan, godina...Nemerljivo je vreme beskraja.
Sidji Una do reke, oseti miris Dunava i zaplovi maštom kroz medjuprostor gde se reka i nebo grle pticama u čast. Poleti, nisu ti krila slomljena. Te rane u duši, nisu tvoj pad, već nova snaga , iz grešaka iscrpena.Ti si vetar istočni koji progoni svanućem sve nedoumice i strahove jutrom probudjene . Ne daj da te slabost i gnev proguta mala.
Možda te Gospod prizvao da baš ovde, danas i sada udahneš duboko i zaprkosiš košavi. Ti si suton crvenokosi koji čeka noć da se sebi vrati, i u tišini molitvom potraži iskupljenje i spas za sebe i sve grešne što uz tebe hodaše stranputicom.

Udahni Una život i pusti glas kroz svoju nesanicu kad ponoć otkuca na zapadnoj strani Sveta tvoj tren vaskrsnuća u pesmi...

Najda M.


Vetrovima gonjena... - Page 2 Vogue10_655_zpsbd125a89
Nazad na vrh Ići dole
 
Vetrovima gonjena...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: PISANA REČ :: KNJIŽEVNOST :: TRAGOVI U BESKRAJU-
Skoči na: