Dobrodošli na naš forum! Da biste mogli da pratite sve sadržaje potrebno je da se registrujete. Ugodan boravak!
Dobrodošli na naš forum! Da biste mogli da pratite sve sadržaje potrebno je da se registrujete. Ugodan boravak!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PrijemPrijem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
Kad zavolis zivot, prihvatis ga onakvim kakav on uistinu jeste, prigrlis ga kao najrodjenijeg, pozelis nekada da mu se, onako blisko obratis i kazes:"Moj zivote, dobro vece. "

 

 Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Ester

Ester


Datum upisa : 15.08.2011

Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice Empty
PočaljiNaslov: Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice   Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice EmptyPet Okt 14, 2011 8:21 pm

I bi forum!
Forum kao obelisk duše, forum kao vrt gde misli poput filozofa šetaju, susreću se, pozdravljaju i mimoilaze.

A zatim se vreme počelo cepati na bankrote sitnih tezgi sa dzade. U svojoj dokolici izrodiše se prepodobne
trojeručice, koje dobiše trilere u svom malom neosetljivom svetu. Jedno su pisale, drugo radile a treće mislile.
Tako započe igra čaršijskih perli...gde igra ne ustupa mesto smislu i duhu pred sopstvenim raspuklim ogledalom.
I pomeša im igra jezike kojima govore i tastature na kojima pišu, pa Ares cyber mahale zagrmi dobošem
i rasporedi svoje valkire pod cirkuskim šatorima da žongliraju razgolićenim jezikom, kako bi se što više
naroda okupilo pred burleskom: Što gore to bolje.
I prosuše se čaršijske perle pred senkama dokonih posmatrača koji sa uživanjem zgrabiše svako svoju perlicu i okitiše se njome.


Nešto kao kolumna.. nastavak sledi.


Reče mi jedan forumaš, umesto reče mi jedan čovek...
Nazad na vrh Ići dole
Ester

Ester


Datum upisa : 15.08.2011

Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice Empty
PočaljiNaslov: Re: Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice   Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice EmptyNed Okt 16, 2011 11:43 pm

I bi forum!
Forum kao obelisk duše, forum kao vrt gde misli poput filozofa šetaju, susreću se, pozdravljaju i mimoilaze.

A zatim se vreme počelo cepati na bankrote sitnih tezgi sa dzade. U svojoj dokolici izrodiše se prepodobne
trojeručice, koje dobiše trilere u svom malom neosetljivom svetu. Jedno su pisale, drugo radile a treće mislile.
Tako započe igra čaršijskih perli...gde igra ne ustupa mesto smislu i duhu pred sopstvenim raspuklim ogledalom.
I pomeša im igra jezike kojima govore i tastature na kojima pišu, pa Ares cyber mahale zagrmi dobošem
i rasporedi svoje valkire pod cirkuskim šatorima da žongliraju razgolićenim jezikom, kako bi se što više
naroda okupilo pred burleskom: Što gore to bolje.
I prosuše se čaršijske perle pred senkama dokonih posmatrača koji sa uživanjem zgrabiše svako svoju perlicu i okitiše se njome.


Dan prvi.

I reče forumaš: Ja sam Cyber Bog i ne gradi drugog foruma osim mog.
Rastrčaše se i raspisaše heruvimi i seruvimi svako o sebi odu piše, "psalmovima" okitiše postove; kulja pamet, humanost i lepota kao na raspisani konkurs za zanimanje Forumaš.

Zanimanje forumaš je poprimilo jednu formu surogata subkulture, suptilnog licemerja i laženog legitimisanja u cilju samočitanja i samozadovoljavanja sebe. (Uostalom mnogima je
u nukleusu samozadovoljavanje osnovni pokretač svega, upoznavanja na forumu koje prerasta u skipe, msn.. itd. pa se verovatno odražava i na ostale vidove samozadovoljstva) Ah, kako sam ja dobar/dobra u ovoj predstavi, pametan/a, human/a, obrazovan/a... ekrančiću, ekrančiću
da li ću se ogrebati za snošaj ovom ulogom koju sam sebi nametnuo/la?
Ekrančiću, ekrančiću koliko njih sam šarmirao/la da pothranim sopstvene nerealizovane praznine realnog života?
Ekrančiću, ekrančiću da li sam dovoljno forumaša nakupio/la za predstavu: Što gore to bolje?

Ovako stručan/a, pametan/a, human/a, nerado posećujem forume gde je neko sam, tužan i gde treba pomoći tom svojom stručnošću bar onoliko koliko se može pokušati da se neko izvuče iz depresije, samovanja, sete... nekim postom podići čoveka, pokrenuti u njemu nešto
da izmeni način svog razmišljanja. A ne, važnije je da se razmaltim i udaram ljude u čelo
sa predstavljanjem svoje "stručnosti" jer.. drugo ništa i nemam.... a ljudskosti najmanje.
Dakle zanimanje forumaš zamenjuje ljudskost i kvalitetne motive postojanja i posećivanja foruma.
Većina zanimanja pa i novokomponovano zanimanje dobrog ili lošeg forumaša otišlo je daleko od pravog sadržaja bitisanja pa i cyber "zabave".
Forum kao forum počinje da gubi pravi smisao i postaje burleska u kojoj se nadju i povredjeni. Kako kada smo svi tako divni i čisti?


Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice Empty
PočaljiNaslov: Re: Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice   Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice EmptyPon Okt 17, 2011 2:00 am

Ovako stručna i kurčevita, rado posećujem forume
Citat :
gde je neko sam, tužan i gde treba pomoći tom svojom stručnošću bar onoliko koliko se može pokušati da se neko izvuče iz depresije, samovanja, sete... nekim postom podići čoveka, pokrenuti u njemu nešto
da izmeni način svog razmišljanja.


Ako baš i ne promeni način razmišljanja, pomeriće dupe, tek toliko da dohvati pikslu.

Ne znam zašto kritikuješ cyber piljarice, baš su mi slatke i dražesne a posebno one koje smatraju da su dobro zakamuflirane pa da nećemo skontati da "nisu tačne".

Mislim, treba ih opevati u Epu pa na pools pa na portal - NajUltraMegaGigaCyberka meseca...
Nazad na vrh Ići dole
Astra

Astra


Datum upisa : 23.08.2011

Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice Empty
PočaljiNaslov: Re: Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice   Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice EmptyPon Okt 17, 2011 9:04 am

Ester Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice 4103255188
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice Empty
PočaljiNaslov: Re: Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice   Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Umetnost dokolice kao mentalna higijena cyber piljarice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: PISANA REČ :: KNJIŽEVNOST :: Proza naših članova-
Skoči na: